Rozmawiając o Turcji najczęściej obserwuje się ją z pespektywy stosunków turecko-rosyjskich lub turecko-zachodnich (w kontekście NATO, Unii Europejskiej, czy USA), żeby jednak lepiej zrozumieć posunięcia w tureckiej polityce zagranicznej warto przyjrzeć się sytuacji wewnętrznej. W kraju od pewnego czasu panuje duża polaryzacja społeczna oraz swoista „wojna kulturowa”, wpisują się z nią również wydarzenia na Uniwersytecie Boğaziçi. Na początku bieżącego roku prezydent Recep Tayyip Erdoğan powołał na stanowisko rektora tej prestiżowej uczelni Meliha Bulu blisko związanego z partią rządzącą. Doprowadziło to do protestów. Aby dowiedzieć się o protestach na Uniwersytecie Boğaziçi, o sytuacji wewnętrznej w kraju, polaryzacji społecznej, najnowszych sondażach wyborczych opowie Karolina Olszowska, turkolog, historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Link do nagrania:
https://www.facebook.com/1766662336982495/videos/956065585145224
Migranci na wschodnich granicach UE Liczba migrantów przekraczających wschodnie granice Unii Europejskiej gwałtownie wzrosła –…
W klubie dyskusyjnym Cyryl Club odbyło się spotkanie z dr Iloną Hunek. Podczas spotkania analizowaliśmy…
Wczoraj w klubie dyskusyjnym Cyryl Club odbyło się spotkanie, organizowane w ramach Wielkopolskiej Kuźni Dyplomatów,…
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, szef MSZ Radosław Sikorski spotkał się dzisiaj w Pałacu…
Mieliśmy przyjemność być partnerem wydarzenia "Beyond Europe: Artificial Intelligence in International Relations". Beyond Europe: Artificial…
Porozumienie UE-Mercosur Unia Europejska i kraje Mercosur (Brazylia, Argentyna, Paragwaj i Urugwaj) zakończyły negocjacje dotyczące…