Profesor przedstawił panoramę działań eksterminacyjnych wobec Kościoła począwszy od wielkiego ludobójstwa na początku XX w. w Turcji gdzie w ciągu kilku lat zamordowanych zostało ponad milion Ormian i chrześcijan syryjskich po współczesne prześladowania w Korei, Chinach, Arabii Saudyjskiej , Syrii, Egipcie czy Nigerii. Jak przytoczył prelegent, według ostatnich statystyk, prawie w 130 państwach mamy dziś do czynienia z różnymi formami prześladowań wobec wyznawców Chrystusa, a 80 procent przypadków prześladowań za wiarę dotyczy właśnie chrześcijan. Profesor Kucharczyk zwrócił także uwagę, że prześladowania dziś to nie tylko akty fizycznej przemocy( zabójstwa, tortury, porwania czy przesiedlenia), ale także ,jeszcze częstsze, akty dyskryminacyjne, czyli działania związane z tworzeniem antychrześcijańskich praw, i praktycznym wykluczaniem chrześcijan z obecności pod swym znakiem w życiu publicznym. Bardzo konkretna i praktyczna była także opinia Profesora co do postulowanego stanowiska Państwa Polskiego wobec tego problemu. Po pierwsze pilnować ładu prawnego w ramach własnego państwa, po drugie organizować chrześcijańską opinię publiczną w Europie, najpierw w ramach grupy wyszehradzkiej, następnie na forum Parlamentu Europejskiego, po trzecie być ambasadorem tej chrześcijańskiej opinii w wymiarze światowym, wykorzystując choćby uzyskany niedawno status niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.
Migranci na wschodnich granicach UE Liczba migrantów przekraczających wschodnie granice Unii Europejskiej gwałtownie wzrosła –…
W klubie dyskusyjnym Cyryl Club odbyło się spotkanie z dr Iloną Hunek. Podczas spotkania analizowaliśmy…
Wczoraj w klubie dyskusyjnym Cyryl Club odbyło się spotkanie, organizowane w ramach Wielkopolskiej Kuźni Dyplomatów,…
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, szef MSZ Radosław Sikorski spotkał się dzisiaj w Pałacu…
Mieliśmy przyjemność być partnerem wydarzenia "Beyond Europe: Artificial Intelligence in International Relations". Beyond Europe: Artificial…
Porozumienie UE-Mercosur Unia Europejska i kraje Mercosur (Brazylia, Argentyna, Paragwaj i Urugwaj) zakończyły negocjacje dotyczące…